QNB Finansbank 180 Ay Vadeli Düşük Faizli Standart Konut Kredisi

QNB Finansbank Standart Konut Kredisi, Hesaplı ve Düşük Faizli Konut kredisi Özellikleri- Yaşım 50’ye dayandı. Bunca yıldır çalışıyorum. Kendimce de az biraz para biriktirmeye çalıştım ama ne yaptıysam bir ev alamadım. eşim her Allah’ın günü ne zaman bir evimizi olacak diye söylenip duruyor. Benim maaşım da belli. Ha deyince bir ev parası veremem. Biriktirdiklerim ile de bir ev alınmaz. Yalnız durmadan duyduğum bir şey var.

QNB FİNANS KONUT KREDİSİ İLE KİRA ÖDEYEREK EV SAHİBİ OLUN

Kira öder gibi ev sahibi olma diye. Bir çok arkadaşım da bu şekilde ev sahibi oldular. Herhalde ben de çareyi böyle bir şeye başvurarak çözeceğim. Bankalar mortgage kredisi yani onut kredisi veriyormuş. Bizlerde kira öder gibi bankaya taksit ödüyormuşuz. Qnb Finansbank’dan da daha önce ihtiyaç kredisi çektiğimden memnun kalmıştım hizmetlerinden. Sizinde yazınız  görünce acaba bende QNB Finansbank’dan kredi alabilir miyim? sorusunu sormak istedim.

Şartlar nelerdir? Nasıl kredi alınır? Başvuru Nasıl yapılır? Faiz oranları % kaçtır? yardımcı olursanız sevinirim. Değerli okurumuz ve tüm takipçilerimiz, konut kredisi için elinizde güzel bir alternatifiniz olsun diye bu yazıyı paylaştık. Yazımızın devamında belirttiğiniz gibi QNB Finansbank konut kredisi hakkında tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

QNB FİNANSBANK STANDART KONUT KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Öncelikle bu kredinin döviz cinsinin TL olduğunu belirtmekte fayda var. Alacağınız krediyi 180 aya kadar vade yapabiliyorsunuz. Bu da bir çok bankada olmayan özellik. genelde 120 ay vade ile sınırlandırılıyor. Kredinizin faiz oranı sabittir. Yalnız konut kredisi çekeceğiniz zaman, alacağınız evin en az %20’sini peşinat olarak sunmalısınız. Yani alacağınız kredi konutunuzun değerinin en fazla %80’i kadardır. 100 bin lira ev alacaksanız 80 bin lira kredi alabilirsiniz.

Gerçek kişiler tarafından bu kredi çekilebiliyor. Birde tapuda mesken olarak geçen gayrimenkulleri alabiliyorsunuz. Diyelim ki elinize bir yerden bir para geçti ve konutunuzun borcunu erken ödemek istediniz. Bu durumda da eğer konutunuzun kredisi 36 dan fazla ise ana paranın %2’si kadar, eğer borcunuz 36 ayı aşmıyorsa da ödeyeceğiniz masaf ana paranın %1’i kadardır. Ayrıca QNB Fİnansbank teminat için alacağınız ev dışında başka teminat istemez.

STANDART KONUT KREDİSİ ÖRNEK HESAPLAMALAR

100.000 TL Standart Konut Kredisini 24 ay vade ile ödemek istediğiniz de, kredi faiz oranınız %0,90 olacaktır. Taksit miktarınız 4.651,50 TL dir. Toplamda ödeyeceğiniz kredi tutarınız ise 111.636,00 TL olarak hesaplanmıştır. Kredi tahsis ücreti 500 TL olacaktır. Ekspertiz Ücreti de 544 TL dir. İpotek tesis ücreti 120 TL, DASK primi 153 TL dir. Konut sigortası primi 224 TL dir. Yıllık hayat sigortası primi ise 47 yaşındaki erkek bir müşteri için 1.181 TL dir.

100.000 TL Standart Konut Kredisini 60 ay vade ile ödemek istediğiniz de, kredi faiz oranınız %0,93 olacaktır. Taksit miktarınız 2.182,23 TL dir. Toplamda ödeyeceğiniz kredi tutarınız ise 130.933,80 TL olarak hesaplanmıştır. Kredi tahsis ücreti 500 TL olacaktır. Ekspertiz Ücreti de 544 TL dir. İpotek tesis ücreti 120 TL, DASK primi 153 TL dir. Konut sigortası primi 224 TL dir. Yıllık hayat sigortası primi ise 47 yaşındaki erkek bir müşteri için 1.181 TL dir.

100.000 TL Standart Konut Kredisini 120 ay vade ile ödemek istediğiniz de, kredi faiz oranınız %0,95 olacaktır. Taksit miktarınız 1.400,24 TL dir. Toplamda ödeyeceğiniz kredi tutarınız ise 168.028,80 TL olarak hesaplanmıştır. Kredi tahsis ücreti 500 TL olacaktır. Ekspertiz Ücreti de 544 TL dir. İpotek tesis ücreti 120 TL, DASK primi 153 TL dir. Konut sigortası primi 224 TL dir. Yıllık hayat sigortası primi ise 47 yaşındaki erkek bir müşteri için 1.181 TL dir.

Değerli okurlarımız, QNB Finansbank konut kredisini merak etmiştiniz. Bizlerde bu yazı ile standart konut kredisi detaylarına değinmeye çalıştık. Artık bundan sonra değerlendirme yapacak olanlar sizlersiniz. Yeni bir yazıda buluşuncaya kadar hoşça kalın. Ayrıca en özel kredi haberi için bizi takip etmeye devam edeniz.

Emekliyim Maaşımın Kaç Katı Kadar Kredi Çekebilirim? Kredi Hesaplama

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.