Halkbank’tan Düşük Faizli VEFA Kredisi

Şehitlerimizi  Anıyoruz !

Halkbank Vefa Kredisi – Bu ülke tarihinin başlangıcından bu yana şehitler verdi ve vermeye de devam ediyor. 15 Temmuz Darbe Girişiminin ilk yıl dönümünü yaşadığımız şu günlerde makalemize, Çanakkale’de, Sakarya’da, Yemen’de, Sarıkamış’ta Kısacası Kurtuluş Savaşında, Batı, Güney ve Kafkas Cephelerinde hayatlarını bu vatan uğruna feda etmiş, 15 Temmuz darbe girişiminde tankların önüne yatarak hainlerin ülkeyi ele geçirmesini engelleyerek şehadet şerbetini içmiş ve bu güne kadar ülkemizin terörle mücadelesi esnasında şehitlik mertebesine ulaşmış asker, polis ve tüm sivilleri anmak isteriz.

Elimizden sadece onları anmak, onlar için dua etmekten başka bir şey gelmiyor. Onları hatırlamak yada unutmamış olmak da çok önemli ancak onlar için bir şey yapamasak da en azından geri de boynu bükük bıraktıkları için bir şeyler yapılıyor bu ülke de…

Halkbank Şehit ve Gazileri Unutmuyor

Kısa zaman önce Özel Sektör Çalışanları için Kredi ve Halk Günü Kredisi avantajlarına göz attığımız Halkbank bu güzel al bayrak için hayatını feda eden şehitlerimizin yakınları ile malul/muharip gazilerimize yönelik özel avantajlı krediler sunuyor. Banka Vefa Kredisi adı altında oldukça uygun krediler veriyor.

Halkbank Vefa Kredisi ve Vefa Konut Kredisi

Halk Günü Kredileri ile Halkın imdadına yetişen Halkbank’ın Şehit yakınları ve gazilerimiz için düzenlediği bu Vefa Kredisinden, şehadet belgesi olan şehit yakınları (Anne, baba, eş ve çocuklar) ile muharip gazi ve malul gazi belgesi olan gazi müşterileri faydalanabiliyorlar.

Vefa Kredisi Vade ve Faiz Oranları

Şehitlik ve Malullük maaşları zaten oldukça düşük olan ve bu nedenle maddi anlamda genel bir sıkıntı yaşayan, hatta bu şekilde yaşamaya alıştığı halde vatanı, milleti ve bayrağı için hiç bir şekilde itiraz etmeden, “vatan sağolsun” diyerek sessizce bir köşe de duran şehit yakınları ve gazilere adeta can suyu olacağını düşündüğümüz bu kredinin vade imkanları ve faiz oranlarına bir göz atalım şimdi…

Tahsis Ücreti Yok

Vefa Kredisinde oldukça uzun vade alternatifi var. Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz bir iş kurmak veya bir ev almak için Halkbank’ın 48 Ay vadeye kadar isteyebiliyorlar. Üstelik bu kredinin faiz oranı ise sadece %1,07 iken, herhangi bir dosya masrafı da ödenmiyor.

48 Ay Vadeli 50 Bin TL Vefa Kredisi

Vefa Kredisi avantajını kullanarak 48 Ay vadeli 50.000 TL çekildiğinde, %1,07 faiz oranı ile aylık taksit ödemesi 1.401,90 TL olarak belirlenirken, kredinin yıllık maliyet oranı ise %16.5441. Kredinin 4 yılda geri ödemesi ise  67.291,20 TL oluyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu kredide herhangi bir şekilde tahsis ücreti alınmıyor.

Vefa Konut Kredisi Faiz Oranı %0,80

Gelelim ev almak isteyenler için Halkbank’ın Vefa Konut kredisi vade alternatifleri ve faiz oranlarına… Efendim hayalini kurduğu evi satın almak isteyen şehit yakınlarımız ve gazilerimiz bu krediyi kullanarak 100.000 TL çektiklerinde 36 ay vade alternatifini seçerler ise faiz oranı %0,80 olarak belirleniyor. %0,80 Faiz oranı ile 36 ay vadeli 100 Bin TL kredinin aylık taksit tutarı ise 3.207,97 TL’sına tekamül ediyor. Bu kredide Yıllık Maliyet Oranı ise %10.6419.

120 Ay Vadeli Vefa Konut Kredisi

100.000 TL için 36 ay vadenin oldukça kısa bir zaman olduğunu, ödeme de zorluk çekebileceğinizi düşünüyorsanız, 120 ay vade alternatifini de kullanabilirsiniz. Bu durumda faiz oranı %0,89’a yükseliyor. %0,89 Faiz oranı ile 100 Bin TL Halkbank Vefa Konut kredisi çekildiğinde ise kredi aylık taksit tutarı 1.359,45 TL oluyor. Kredinin yıllık maliyet oranı %11.4349 ‘a çıkarken, Vefa konut kredisinde de hiç bir şekilde tahsis ücreti alınmıyor.

“Halkbank’tan Düşük Faizli VEFA Kredisi” üzerine bir yorum

  1. Acil paraya ihtiyacım var tüm borclarımı kapatmak istiyorum cok zor durumdayım aylık 1650 öderim. Toplam borcum 50000 tl çok acil

    Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.