Kredimi Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım ?

Ev kredimi Araba Kredisini ödeyemiyorum ne yapmam gerekiyor ? : Herkese merhabalar değerli acilkrediler kullanıcıları. Türkiye’nin içinde bulunduğu dar boğaz, malesef televizyonlarda radyolarda ve sosyal medyada yazıldığı gibi değil. Durum gerçekten içler acısı. Vatandaşı olduğumuz ülke için aslında birey olarak çok şey yapıyoruz. Memur isek, işçi isek her ne işte çalışıyor olursak olalım, ödediğimiz vergiler ile birçok şey yapılıyor. Hatta her şey yapılıyor diyebiliriz. Yani düşünün, Dünya’nın akaryakıt üreticilerine bu kadar yakın bir ülkeyiz. Yani sınır komşusuyuz ve akaryakıt bizde Amerika’dakinden üç kat pahallı. Yani işin nakliyesi de dünya tutuyor ama onlarda daha ucuz. Bunun ve buna benzer rutin olarak ödenen hemen hemen her şeyin kendisi kadar vergisini ödüyoruz. KREDİ BORCU ÖDENMEZSE HAPİS ÇIKABİLİR TIKLA ÖĞREN

Vergi Yükü Belimizi Kökünden Kırıyor : Vergileri daha söylemiyoruz bile, özellikle elektrik, telefon internet ve ulaşım gibi genel olarak günlük hep yaptığımız giderlerin tamamına mecburen yansıtılan vergiden dolayı aldığımız paralar kuşa dönüyor. Hele bir de evimiz kira ise ya da yeni araba yeni ev almış isek yandık ki ne yandık ! Düşünün 350 bin tl ile satışa sunulan Volkswagen marka Arteon ( ki çok süper yapılmış bir araba ) aslında bu ülkeye 150 bin seviyesinde giriyor. aradaki 200 binin tamamı vergi yükü. Buna benzer bir çok örnek verebiliriz sizlere. Ödediğiniz elektriklerdeki kayıp kaçak bedelleri de cabası. Bu kadar şeyi neden söylüyorum. E tabiki elimizde kalan paranın ya bereketi kalmıyor ya da yetmiyor.

Gözümü Karartıp Kredi İle Ev Araba Aldım Ödeyemiyorum Ne Yapacağım ? Alırken banamı sordun 🙂 Şaka şaka arkadaşlar. Hemen hemen herkesin aynı durumda olduğunun altını çizmek istiyorum. Hemide kalın bir şekilde. Piyasada malesef para yok. Hatta parası var dediğimiz insanların bile elinde para yok. Nakit yok ne işse… Kime sorsak bir dokunsak bin ah işitiyoruz. Kara kara düşünmenin bir gereği yok. Beyin fırtınası yaparak birşeyleri birlikte yapacağız. Amma benim yazdıklarım, Amma, bana bu konunun altından atacağınız yorumlar ile insanlara bari beyin fırtınası yaparak bilgiler vermemiz gerekiyor. Di mi ?

Acil Para Lazım İşte Tüyolar başlıklı yazımızda küçük çapta bir araştırma ile sizlere neler yapabileceğiniz, nasıl yara bulacağınız bazıları saçma bazıları gerçekçi yöntemlerden bahsetmiştim. Bu konudan yararlanabilirsiniz. Şimdi Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor. Kredi borcunu kredi çekerek kapatabilirsiniz. Nasıl mı Tabiki Yapacağınız şey BORÇ TRANSFER KREDİSİ İLE TEK BANKAYA borçlarınızı ödemekten geçiyor. Kredi notu iyi olan kişiler bunu denemeliler. Faizler yüksek olsa bile tüm kredi kartı borçlarını ufak tefek borçların tamamını bir bankaya ödeyebilir en azından ne yaptığını bilir. Bu kadar kredi kartlarını takip et, takla attır. Bir ton sıkıntı. Kredi puanlarınız ile ilgili sıkıntı yaşıyorsanız,

Kredi Sicili Nasıl Temizlenir ?  Ya da kredi puanınız düşük ise, Düşük kredi puanı nasıl arttırılır ? Başlıklı yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Şimdi eğer Ev almış iseniz ya da araba neler yapabilirsiniz sizlere biraz da onlardan bahsetmek istiyorum.

EV KREDİMİ ARABA KREDİMİ ÖDEYEMİYORUM ? : Bu tür bir durumda belirttiğim gibi kredi ile kredinin temizlenmesi saçmalığına, eğer ufak tefek borçlarınız var ise ve ev kredisi haricinde araba krediniz var ise kullanabilirsiniz. Nihayetin de, bor ne kadar düşük ise kapatması o kadar kolay olur. Ev Kredisini Ödeyemiyorum diyenler hiç bir çıkar yolu kalmamış ise bu evi satmalılar. Boşuna zaman kaybetmenin anlamı yok. Her türlü yolu denediniz ve çıkar yol bulamadınız eviniz de bir tek kalan şeyiniz bu, elinizden gitmesini istemiyorsunuz. Öyle ise SENETLE PARA VEREN KURUMLAR başlıklı yazımıza bakmanızın vakti geldi demektir.  Eviniz şu anki durumda para etmeyecektir. Piyasa çok bozuk. Özellikle arabanızı da satacaksanız mutlaka yaza doğru satacaksınız. İncelememde sahibinden üzerinden satılan arabaların bile satışı olsun diye fiyatlarının baya aşağılarda olduğunu gözlemledim.

KREDİ BANKA BORCUNU YAPILANDIRABİLİRSİNİZ : Kredi borçlarınız bankaya birikmeden önce son bir hamle ile alacağınız bir borç para ya da satılan altınlar ya da satılan araba ile ele geçecek olan bir miktar parayı kredi borcunuza defaten yani peşin olarak saydırıp ara yani balon ödeme yapabilirsiniz. Bu ödeme den sonra bu borcunuzun aylık ödeme rakkamı düşecektir. İsterseniz de banka size vadeyi değiştirebilir. Bunu mutlaka araştırıp deneyebilirsiniz Borç yapılandırma yapabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Ev Kredisi Kredi Kartı BANKA BORCUMU 1 ay 2 Ay 3 Ay ödemezsem ne olur ? Pek iyi olmaz arkadaşlarım. Bir kere ödemezseniz bile zaten kredi puanlarınız düşecektir. Onun haricinde yasal takibe yani avukata verilmeniz için toplamda yasalar gereği sizin 90 güne ihtiyacınız var yani 90 günde ödediniz ödemediniz ödeyemezseniz yasal takip süreci başlar ve avukata verilirsiniz. Hacizdir icra gelmesidir sıkıntılardır alır başını gider. Daha fazla para isterler sizden avukatlık masrafları kredi puanın düşürülmesi vs vs de cabası bu hale gelmeden mutlaka yapılandırma seçeneklerini denemelisiniz. Bu arada aynı durum kredi kartı borçlarını ödemezseniz de geçerlidir bilginiz olsun.

KREDİ BORCUMU ÖDEYEMEZSEM HAPİS GELİR Mİ ? Hayır arkadaşlarım bu gelen soruyu da bu konudan cevaplandırmak istedim sizlere. anayasamızın 38. Maddesinde tahhahüdü verilmiş borçları ödemeleri yerine getirmeyen kişilerin hak ve özgürlükleri kısıtlanamaz ibaresi bulunmaktadır. Dolayısı ile ödeyemeyeceğiniz para için hapis cezası almayacaksınız.

Peki senin para bulmak için bir yöntemin var mı ? Legal yoldan bulacağımız şekli bize bu konunun altından yorum olarak anlatabilir misin ? Değerli yorumlarınızı bekliyor, sizin için bilgi mahiyetinde yazdığım kredimi ödeyemiyorum başlıklı yazımı, sosyal medya aracılığı ile paylaşmanızı rica ediyorum. Allah, kimseyi dara  düşürmesin !

“Kredimi Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım ?” üzerine 8 yorum

  1. Muharrem veznedar 87 bin lira ziraat bankasına tüketici kıredideniz banka ise 20 0000 liara borcum var dolandırıldım ödeyemiyorum yaklaşık 10 000 lirada el borcum var emekliyim maaşımı ziraattan alıyorum yani aldığım borç taksitlerine yetmiyo ne yapacağım bilmiyorum bir çıkar yol arıyorum yardımlarınızı bekliyorum sayğılar

    Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.